PUERTO GALERA-FİLİPİNLERİN SEKS VE DALIŞ MERKEZİ

Kategori: Blog | 0

Puerto Galera’ya ilk ayak bastığımda nasıl bir yer olduğunu bilmiyordum. Hemen bir motorsiklet kiralayıp yolda tanıştığım bir otel sahibinin otelini buldum. Otel eski de olsa bulunduğu yer muhteşemdi. Tam deniz kenarında kendi kumsalı olan Hindistan cevizi ağaçları ile süslü bir koydu. Yolunuz düşerse Encenada resortu tavsiye ederim.

Akşam Sabang Beach denilen merkeze gidip bir şeyler içmek istedim. Kapıdan girer girmez seksi kıyafetler giymiş 20 kız üzerime gelmeye başladı. Nereye geldim falan demeye kalmadan biri kolumdan biri bacağımdan yakalayıp beni içeri çekiyor. O zaman anladım ki Filipinler’in seks merkezine gelmiştim. Sonradan buradaki çoğu barın go go bar tabir edilen hayat kadınlarının bikinileri ile dans ettiği yerler olduğunun farkına vardım. (O zamana kadar Tayland’ı görmediğim için bu beni çok şaşırtmıştı. Tayland’ı gördükten sonra buranın çok daha masum olduğunu anladım 🙂 ) Bu kadınlar 100 dolar karşılığında gecelik eskortluk hizmeti veriyorlardı.

Puerto Galera videom şu linkte

Sabang’da gezerken birden gözüme bir tabela takıldı. Tabelada Boshporus yazıyordu. Hemen motorumu park ettim. Girişte başka bir tabela da ‘ne yaparsan yap aşk ile yap ‘ yazıyordu. Bu sayede tanıştım Musa ve Sefa ile. Genç yaşlarında memleketi terk edip Filipinlere yerleşmişlerdi. Dilerseniz onların hikayesini şu videoadan kendiniz dinleyebilirsiniz…

SABANG BÖLGESİ

Neyse efendim Sabang bölgesindeki seksi kızların dans ettiği bu barlarda içki çok ucuz. Sabang aynı zamanda önemli bir dalış merkezi. 10 gün kalsanız 10 gün gidilecek ayrı dalış noktası var. Ayrıca diğer yerlere göre daha ucuz ve ulaşımı kolay.   

Eğer geniş kumsallardan hoşlanıyorsanız Puerto Galera’daki tercihiniz white beach . Burası ince kumlu güzel bir kumsal. Yine civarda bir kaç kumsal daha var.

TAMARAW ve TUKURAN ŞELALELERİ

Puerto Galera aynı zamanda şelaleleri ile ünlü. Bu şelalelere motorsiklet kiralayarak ulaşabilirsiniz. Tamaraw zaten yol üstünde rahatlıkla görebileceğiniz büyükçe bir şelale. Önünde fotoğraf çektirebilirsiniz ancak yüzmek yasak.

Tukuran ise çok daha görülmeye değer. Özellikle ulaşmak için cennet gibi bie doğada yaptığınız yürüyüş paha biçilemez. Burada karşılaştığım Manyang Kabilesi seyahatimin en unutulmaz anısı olarak belleğime kazındı. İşte O video:

 

Tukuran şelalesinden ziyade ona varmadan 300 metre geride bir başka şelale bulunuyor. Yol üzerinden pek görülmesede 3 katlı bu şelaleyi sakın kaçırmayın. Tukuran’dan çok daha güzel ve sakin.

İşte Puerto Galera şelaleleri videom:

Puerto Galera’daki günlerim böylece son buldu. Yavaş yavaş Filipinler’deki günlerim de bitiyordu. Yolumun üzerinde uğrayacağım bir yer daha vardı. Taal volkan adası. O da bir sonraki yazıda…

Bir Cevap Yazın